دهمین جلسه کارگروه ساماندهی تابلوسازان با صدور مجوز پلمپ 10 واحد صنفی که به‌صورت غیرقانونی و خارج از مشمولیت اتحادیه تابلوسازان فعالیت می‌کنند، برگزار شد؛ این مجوزهای پلمپ به دنبال بازرسی متمرکز بازرسان اتحادیه از تابلوسازان، در نقاط مختلف تهران، طی هفته‌های پایانی سال 99 و در امتداد صدور اخطار به واحدهایِ بدون مجوز صورت گرفته است. بر این اساس، واحدهایی که به اخطارها بی‌توجه و کماکان فعالیت غیرقانونی خود را ادامه دهند، در آینده‌ای زود پلمپ خواهند شد.

به گزارش مرجع تابلوسازی ایران در نشست هم‌اندیشی کارگروه توسعه و ساماندهی تابلوسازان که با حضور اعضای ثابت این کارگروه و ریاست اتحادیه چاپخانه‌داران و تابلوسازان تهران برگزار شد، پرونده واحدهای صنفی که پیش‌تر مورد اخطار واقع‌شده بودند، بررسی شد. بهنام نجفی رئیس کارگروه توسعه و ساماندهی تابلوسازان درباره این بررسی‌ها و چگونگی رسیدگی به واکنش تابلوسازان نسبت اخطارهای مزبور، تصریح کرد: بعضی از این تابلوسازان پس از اخطار بازرسان، به اتحادیه مراجعه و در مسیر اخذ مجوز و بهره‌مندی از مزایای آن قرار گرفتند و ازاین‌پس به‌صورت رسمی ذیل ضوابط و قوانین اتحادیه به فعالیت خود ادامه می‌دهند؛ اما در خصوص تابلوسازانی که به اخطارها اهمیتی نداده و به نظر می‌رسد نمی‌خواهند عضو اتحادیه شوند، از بین آن‌ها 10 واحد به‌طور تصادفی از نقاط مختلف تهران انتخاب و مجوز پلمپ آن‌ها صادر شد؛ که طی آینده‌ای نزدیک پلمپ خواهند شد.

  • امیر چابک هم با تائید این مطلب، ضمن اشاره به تداوم برنامه پلمپ واحدهای متخلف و غیرقانونی، گفت:  طی بازه‌های 15روزه، هر بار مجوز پلمپ 10 واحد صنفی که مجوز ندارند، صادر می‌شود و این برنامه تا تحقق نتیجه مطلوب که با هدف دفاع از حقوق تابلوسازان مجوزدار صورت می‌گیرد، بدون مسامحه ادامه خواهد داشت.
  • مصطفی ابراهیمی دیگر عضو کارگروه توسعه و ساماندهی تابلوسازان، ضمن اشاره به فواید اخذ مجوز برای تابلوسازان، تأکید کرد: تابلوسازانی که مجوز صنفی از اتحادیه تابلوسازان ندارند، نه‌تنها با مشکل پلمپ مواجه می‌شوند بلکه از خدمات و سایر حمایت‌ها بی‌نصیب خواهند ماند و در آینده مطمئناً با مشکلاتی مواجه خواهند شد؛ که تنها راه‌حل آن مراجعه به اتحادیه و قانونی کردن فعالیت‌های صنفی است.

ابراهیمی در بخش دیگری از اظهاراتش، بابیان این خبر که اضافه کردن بازرسان اختیاری در دستور کار کارگروهِ ساماندهی قرار دارد، گفت: قصد داریم طی فراخوانی از اعضای محترم صنف که علاقه‌مند به همکاری با اتحادیه به‌عنوان بازرس افتخاری هستند، دعوت به همکاری کنیم. در روزهای آتی مفاد کامل فراخوان و شرایط آن را از طریق کانال‌های ارتباطی و رسانه صنف تابلوسازان شرح خواهیم داد.

وی بابیان این مطلب همچنین خطاب به دغدغه مندان و دلواپسان صنف، از هرگونه پیشنهاد یا انتقادی که از جانب آن‌ها یا دیگران در رابطه با صنف مطرح است، استقبال کرد و از آن‌ها خواست با مراجعه حضوری یا هر راه شفافی که مایل هستند، موارد مدنظر خود را مطرح و با کارگروه دراین‌باره تبادل‌نظر و مراوده کنند.